Aktualności

Konflikty między rodzeństwem - wykład i warsztat online

1 gru, 2020

Konflikty, kłótnie i bójki między rodzeństwem, to częsty powód rodzicielskich zmartwień. Podczas wykładu i warsztatu będziemy rozmawiać o tym, jak wspierać relację między rodzeństwem. Jak pomagać dziecku przechodzić procesie zmiany, w chwili gdy na świat przychodzi młodsze rodzeństwo. Porozmawiamy o tym, czy wkraczać w konflikty między dziećmi i ewentualnie jak reagować, kiedy konflikt wywołuje rodzicielską złość.

11 grudnia /piątek/ godz. 18.00 - 20.30 I część
12 grudnia/sobota/ godz. 9.00 – 13.30 II część

Granice dorosłych i dzieci - wykład i warsztat online

30 lis, 2020

Serdecznie zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt."Granice dorosłych i dzieci".
Każdy człowiek ma swoją integralność, na którą składają się nasze emocje, potrzeby, marzenia, odczucia z ciała i myśli. Świadomość siebie, pokazywanie i komunikowanie własnych granic jest niezbędnym elementem budowania zdrowych relacji. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się własnym granicom oraz granicom dzieci. Warsztat uczy komunikowania osobistych granic z miłością i szacunkiem.

Warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama"

15 lis, 2020

Zapraszamy mamy na warsztat pt. "Wystarczająco dobra mama/ Good enough Mums". To spotkanie skierowane jest do mam zmagających się z perfekcjonizmem w swoim rodzicielstwie. Skoncentrowany jest na poczuciu wystarczalności w macierzyństwie i nawiązuje do badań Brene Brown w aspekcie "rodzicielstwa całym sercem".

Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem – wykład i warsztat online

9 lis, 2020

Zapraszamy rodziców na kolejny wykład i warsztat w ramach „Pracownia Rodziny”. Podczas spotkania online pochylimy się nad rodzicielską złością. Zapraszamy więc na wykład i warsztat pt. "Złość rodzica. Jak poradzić sobie z własną złością w relacji z dzieckiem."
Złość na własne dziecko jest częstą emocją, którą przeżywają rodzice. Umiejętność złoszczenia się bez naruszania integralności drugiej osoby, to duże wyzwanie w sytuacjach, kiedy jesteśmy przytłoczeni wieloma rodzicielskimi obowiązkami.

Wykład i warsztat - "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę"

28 wrz, 2020

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Zabawa w życiu dziecka i rodziny. Rodzicielstwo przez zabawę". Podczas spotkania przyjrzymy się zabawie jako naturalnej ekspresji, dzięki której dziecko poznaje świat, buduje zdrowe relacje, poczucie własnej wartości, rozładowuje napięcia, przepracowuje trudności i wyraża siebie. Podczas wykładu i warsztatu porozmawiamy o tym, w jaki sposób zabawa korzystnie wpływa na relację pomiędzy dzieckiem i rodzicem.

Warsztat "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?" 12 września

2 wrz, 2020

Serdecznie zapraszamy rodziców na warsztat w ramach PRACOWNI RODZINY pt. "Jak być przewodnikiem dla swoich dzieci?".
Współcześnie żyjemy w gąszczu różnych podejść, metod, narzędzi i pomysłów na budowanie relacji z dzieckiem. Wielu rodziców czuje zagubienie, przytłoczenie i coraz trudniej odnaleźć im własną rodzicielską drogę wśród wielu głosów ekspertów. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy i ma swoją niepowtarzalną relację z dzieckiem oraz rodzicielską drogę.

Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie

22 sie, 2020

Serdecznie zapraszamy mamy do grupy wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci (do 9 miesiąca życia) pt. "Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie".
Jeśli niedawno zostałaś mamą, zapewne doświadczasz wielu zmian w swoim życiu. Prawdopodobnie na wiele z nich przygotowywałaś się od jakiegoś czasu, ale niektóre są kompletnym zaskoczeniem.

Wychowanie bez nagród i kar. Warsztat i wykład

13 sie, 2020

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez nagród i kar". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.

Konsultacje indywidualne dla rodziców

15 lip, 2020

Przypominamy, że w ramach Pracowni Rodziny można skorzystać z nieodpłatnej konsultacji indywidualnej. Konsultacja daje rodzicowi możliwość wsparcia i przyjrzenia się co kryje się pod niepokojącym zachowaniem dziecka. Stwarza także szansę uzyskania pomocy w sytuacjach budzących wątpliwości rodzica, bądź wywołujących niepokój. Konsultujemy także codziennie trudności i nieporozumienia, które sprawiają, że trudno rodzicowi w kontakcie z własnym dzieckiem.

Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? Warsztat i wykład

6 lip, 2020

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? ". Spotkania mają na celu przybliżyć zagadnienia związane z kształtowaniem zdrowego poczucia własnej wartości, które ma wpływ na samopoczucie dziecka, jego harmonijny rozwój i relacje z innymi ludźmi. Wyjaśnimy na czym polega różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości, ponieważ oba pojęcia są często mylnie pojmowane i używane zamiennie.

Pracownia Rodziny - "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji"

23 cze, 2020

Ponownie ruszamy na Bielanach z popularny wśród rodziców cyklem wykładów i warsztatów pt. "Pracownia Rodziny".
Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i miłości. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.
Ze względu na obecną sytuację, warsztaty i wykłady będą realizowane w kameralnych grupach z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i zgodnie z obowiązującymi wymogami.

Grupa wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci

29 lut, 2020

W ramach projektu PRACOWNIA RODZINY rusza "Grupa wsparcia i rozwoju dla mam małych dzieci".
Oto kilka opinii uczestniczek z poprzedniej edycji:

"Grupa była okazją do zawarcia nowych, wartościowych znajomości, spędzenia czasu w gronie innych mam. Dzieliłyśmy się ze sobą tym co u nas fajnego lub tym z czym nam ciężko, mając jednocześnie poczucie bezpiecznego miejsca, w którym nikt nas nie będzie oceniał a w razie potrzeby otrzymamy potrzebne wsparcie. Cykl polecam każdej mamie - pozwala spojrzeć na wiele spraw z nowej perspektywy. A do tego po jego zakończeniu kontynuujemy spotkania na własną rękę!"
Paulina

Wysoko wrażliwe dziecko - warsztat

26 lis, 2019

Zapraszamy rodziców na warsztat dotyczący wysokiej wrażliwości dzieci. Od piętnastu do dwudziestu procent dzieci, to dzieci obdarzone wysoką wrażliwością, dzieci które dostrzegają, przetwarzają i czują więcej niż inne, co często jest dla nich przyczyną silnego dyskomfortu.
Termin: 5.12.2019
Czas trwania warsztatu: 4 godziny (16.00-20.00)
Miejsce: Biblioteka Publiczna Dzielnicy Bielany, Duracza 19

Moc relacji między rodzicami

20 lis, 2019

Podążając za słowami Jespera Juula "Bliski emocjonalny związek mobilizuje do osobistego rozwoju, a jednocześnie wzbogaca relacje rodzinne." Podczas wykładu omówione zostaną przykłady trudności z jakimi najczęściej borykają się pary po narodzinach dziecka oraz możliwości z jakich mogą skorzystać młodzi rodzice, którzy pragną pielęgnować bliskość emocjonalną i poczuć moc relacji.

Jesień w Pracowni Rodziny

28 paź, 2019

Jesień w Pracowni Rodziny zapowiada się bardzo rozwojowo. Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i zaufaniu. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.

Wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród"

4 wrz, 2019

Zapraszamy rodziców na wykład i warsztat pt. "Wychowanie bez kar i nagród". Zajęcia skierowane są do rodziców, którzy chcą spojrzeć na swoje rodzicielstwo z nowej perspektywy. Pokażemy alternatywne sposoby radzenia sobie w codziennych trudnych sytuacjach bez nagród i kar. Podczas obu spotkań porozmawiamy o tym, czym różni się motywacja zewnętrzna od wewnętrznej i w jaki sposób budować relację opartą na współpracy, zaufaniu, empatii i równej godności. Spojrzymy również na to, co nie służy dziecku, powoduje uczucie bezsilności, narusza jego integralność i poczucie własnej wartości.

Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci

3 wrz, 2019

Macierzyństwo to zmiana! – wspieramy się w kobiecym gronie.
Grupa wsparciowo-rozwojowa dla mam małych dzieci /od 1 miesiąca życia do 1 roku życia/

Cykl wykładów i warsztatów "Pracownia Rodziny”

27 cze, 2019

Ponownie ruszamy na Bielanach z popularny wśród rodziców cyklem wykładów i warsztatów pt. "Pracownia Rodziny". Serdecznie zapraszamy rodziców, którzy poszukują wiedzy i umiejętności pomocnych w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, opartych na współpracy, rozumieniu potrzeb i miłości. Zajęcia są adresowane do osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności wychowawcze i pogłębiać wiedzę psychologiczną, która pozwoli im lepiej towarzyszyć dzieciom w rozwoju.

Wykład i warsztat - Jak pomagać dziecku radzić z emocjami

3 cze, 2019

Zapraszamy rodziców na nieodpłatny wykład i warsztat pt. "Jak pomagać dziecku radzić z emocjami. Od empatii do samoregulacji". Małe dzieci potrzebują wiele rodzicielskiego wsparcia, by nauczyć się radzić sobie z przeżywanymi emocjami.
Podczas warsztatu będziemy rozmawiać o tym, w jaki w sposób empatycznie towarzyszyć dziecku i rozmawiać o emocjach, by dziecko doświadczało naszej wspierającej obecności.

Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości?

24 maj, 2019

Zapraszamy na wykład i warsztat pt. "Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? Jestem OK taki, jaki jestem". Spotkania mają na celu przybliżyć zagadnienia związane z kształtowaniem zdrowego poczucia własnej wartości, które ma wpływ na samopoczucie dziecka, jego harmonijny rozwój i relacje z innymi ludźmi. Wyjaśnimy na czym polega różnica między pewnością siebie, a poczuciem własnej wartości, ponieważ oba pojęcia są często mylnie pojmowane i używane zamiennie.

Do góry ↑