Rodzic z poczuciem własnej wartości I i II część

Zapraszamy na warsztat pt. "Rodzic z poczuciem własnej wartości". Spotkanie kierowane jest do rodziców i ma na celu przybliżyć zagadnienia związane z poczucia własnej wartości, które ma wpływ na nasz dobrostan, zdrowie psychiczne, relacje z innymi ludźmi, codzienne funkcjonowanie, czucie się dobrze ze sobą i w swoim rodzicielstwie. To przestrzeń by przyjrzeć się bliżej i głębiej swoim myślom, emocjom oraz odczuciom z ciała. Jako rodzice szczególnie potrzebujemy dbać o swój dobrostan i odnawianie zasobów, by łatwiej radzić sobie z życiowymi wyzwaniami rodzicielstwa.

Zapraszamy szczególnie rodziców, którzy mają krytyczny stosunek do siebie, często towarzyszy im poczucie winy w rodzicielstwie, porównują się z innymi rodzicami, doświadczają dużego napięcia i trudno im znaleźć czas by zadbać o swój dobrostan. Do udziały zachęcamy również osoby, które chciałyby popracować nad akceptacją i łagodnością wobec siebie.

Podczas warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:
- Czym jest poczucie własnej wartości? Jak rozpoznawać swoją wartość?
- Niskie poczucie własnej wartości oraz myśli i przekonania na własny temat. Z czego wynika zaniżone poczucie własnej wartości?
- Filary poczucia własnej wartości.
- Jak wspierać siebie holistycznie (całościowo), zadbać o swoją równowagę psychofizyczną i zdrowie.
- Co komunikuje nam nasze ciało i jak zadbać o swój dobrostan?
- Jak uwalniać napięcia z ciała i umysłu?